Wstęp

Witam serdecznie na moim blogu poświęconym budowie domu jednorodzinnego.
Przedstawię w nim etapy budowy dwóch wybranych projektów budynków z biura projekcyjnego Z500 z Warszawy.
Miejsce budowy: Mielec, os. Smoczka. Działka własna o wymiarach 21.5m x 60m, ok. 12ar.

ZX8
Budowa rozpoczęta w październiku 2010, odbywa się etapami.
Koszty poniesione do wydania zezwolenia na budowę:
- projekt ZX8 - 3400zł
- lustrzane odbicie (wymuszone w trakcie postępowania urzędowego) - 900zł
- geodeta - 700zł
- adaptacja projektu - 2500zł
- koszty urzędowe (mapki, wypisy) - ok 500zł
__________________________________
Razem: ok 8000zł

ZX63B
Koszty poniesione od przygotowania działki pod budowę, do wydania zezwolenia:
...cdn

W opisach celowo nie umieszczam nazw wykonawców i producentów, jednak może się zdarzyć, że na jakimś zdjęciu będzie logo/nazwa firmy.

czwartek, 6 listopada 2014

Kostki, bruki aranżacja z zewnatrz cz.2






Kostka w koło domu skończona, podjazd tylko wysypany kruszywem ubity. Koniec prac przewidziany na wiosnę przyszłego roku, po wcześniejszym wybudowaniu nowego ogrodzenia (chodzi o nie niszczenie ciężkimi samochodami położonego kamienia).
18.10.2014

11 komentarzy:

  1. Mam zamiar wybudować dom według identycznego projektu. Czy jest Pan w stanie określić całkowite koszty inwestycji? Czy pojawiły się jakieś problemy podczas budowy domu?

    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam serdecznie
      Jeśli chodzi o koszty, to myślę że kwota w moim wypadku 400 000zł na całość inwestycji będzie realną (oczywiście pomijam umeblowanie + sprzęty). Wszystko zależy od zastosowanych materiałów.

      Co do problemów w trakcie budowy... Mam do przebudowy schody, gdyż wyszły za wysokie i za wąskie schodki. Jeszcze nie wiem czy winę za to ponosi firma budowlana, czy jest to błąd w projekcie. Druga sprawa to długość garażu. Niestety niespełna 5 m, to mało, szczególnie jeśli posiada się dłuższy samochód, więc dokładnie wczoraj zapadła decyzja o przebudowaniu części spiżarni i pomieszczenia technicznego. Dokładniej o tych pracach będę zamieszczał wzmiankę dla zainteresowanych projektem tego domu.
      W razie pytań proszę pisać.
      Pozdrawiam
      Pozdrawiam

      Usuń
    2. Witam, ja również mam pytanie - ile mniej więcej wyniosły Pana łączne koszty budowy tego domu? Przyznam, że prezentuje się bardzo ładnie.

      budowa domów Wrocław

      Usuń
  2. Witam, ja również mam pytanie - ile mniej więcej wyniosły Pana łączne koszty budowy tego domu? Przyznam, że prezentuje się bardzo ładnie.

    budowa domów Wrocław

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam serdecznie,

      Cieszę się bardzo że podoba się Panu domek. Jeszcze szczegółowo nie podliczałem wszystko, gdyż nie mam konkretnych kosztorysów od strony firmy. Mogę Panu podać szacunkowe wyliczenia - więc nie wliczając podjazdów, kostki w koło domu i dowiezionej ziemi, do obecnego etapu wydałem ok 325 000zł.

      Pozdrawiam

      Usuń
  3. My z mężem zaczęliśmy budować swój dom. Zawsze marzyłam o dużej przestrzeni wielkim ogrodzie. Ale poddaliśmy się bo nas to po prostu przerosło Chyba się do tego nie nadajemy. Teraz szukamy mieszkania kapelanka z opcją wykończenia pod klucz!

    OdpowiedzUsuń
  4. Dawno nie było takiego artykułu. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń
  5. Faktycznie bardzo ładnie to wygląda i ja również jestem zdania, że jeśli chodzi o samą kostkę brukową to jak najbardziej warto jej układanie zlecić profesjonalistom. Ja to zleciłam firmie https://bruk.warszawa.pl/ i z efektu oczywiście jestem bardzo zadowolona.

    OdpowiedzUsuń
  6. Dom wygląda pięknie, system odprowadzenia wody - super rozwiązanie.
    https://karbon-sd.pl/

    OdpowiedzUsuń
  7. Super post! Kostki brukowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie dla podjazdu czy tarasu, ale także świetny sposób na dodanie charakteru i uroku zewnętrznym przestrzeniom. Dzięki tym wskazówkom aranżacja z zewnątrz może stać się prawdziwą wizytówką domu.
    ___________
    https://natrix.pl/

    OdpowiedzUsuń